Domy na sprzedaż

na zdjęciu wejście do domuDo sprzedaży dom o powierzchni 161 m2 w zabudowie wolno stojącej posadowiony na działce o powierzchni 1 821 m2, w okolicach Częstochowy, za cenę 399 000 zł. Dom z kolumnami na kształt XVIII wiecznego dworku w malowniczej miejscowości, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Dostojny, parterowy dom położony jest na lekkim wzniesieniu na zadbanej działce w bezpośrednim sąsiedztwie historycznego Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej.

Ten elegancki dom, posiada amfiladowy układ przestrzenny charakterystyczny dla barokowych i klasycystycznych wnętrz pałacowych, a wejście z dwiema obszernymi kolumnami nadaje dodatkowo renesansowy klimat.

Rozkład pomieszczeń:

salon

– 4 duże pokoje

– łazienka

– kuchnia

– toaleta

– kotłownia

– piwnica.

Całość jest gustownie wykończona – podwieszanymi sufitami, drewnianymi podłogami, gipsowymi gładziami oraz glazurą. Ważnym atutem nieruchomości jest zagospodarowana działka w kształcie kwadratu, na której znajdują się pomieszczenia gospodarcze i zabytkowa stodoła (o łącznej powierzchni ponad 70 m2), zbudowane z cenionego i urokliwego prawdziwego kamienia jurajskiego. Działka z pięknym oczkiem wodnym pełna jest owocowych drzew, nasadzeń iglastych, a także dorodnych drzew z rodziny orzechowatych (orzech włoski i laskowy).

Ważnym atutem oferty jest lokalizacja domu. Jest on bowiem położony obok Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, które jest częścią zespołu klasztornego Ojców Paulinów.

To tu wracający z Rusi w roku 1382 śląski książę Władysław Opolczyk, bezskutecznie poszukujący wody w okolicy dzisiejszego Leśniowa, zwrócił się w pokornej modlitwie do Matki Bożej i uzyskał niezwykłą łaskę, bo nagle wytrysnęło obfite źródło, dające początek istnieniu do dziś potokowi Leśniówka. W dowód wdzięczności pozostawił w kaplicy przy źródle drewnianą figurkę Matki Bożej, którą wiózł razem z Cudownym Obrazem Czarnej Madonny. Gotycka statua, 70 cm wysoka, znajduje się dzisiaj w głównym ołtarzu Sanktuarium i jest przedmiotem bardzo żywego kultu podobnie jak cudowne źródełko, będące symbolem czystości pragnienia i mądrości. Nadto, nieruchomość znajduje się w obrębie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd, wokół jurajskich skał i wzgórz. Bezpośrednio przy oferowanej Państwu nieruchomości są lasy pełne grzybów (ulubione miejsce miłośników brązowych kozaków), tu też zaczynają się szlaki turystyczne wiodące do Strażnicy Przewodziszowickiej (z XIV wieku). W pobliżu jest nowo- wybudowany linowy plac dla dzieci, basen oraz 30km szlaków rowerowych. W razie wszelkich pytań (nieruchomość, kredyt na zakup) proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Informacje dotyczące nieruchomości zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa, mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą podlegać aktualizacji. (181-107)

Niniejsza propozycja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny zalecamy jej weryfikację.

Kontakt:

Tel. +48 533 544 646

Tel. +48 602 431 680

e-mail: agmyz@wgn.pl

Comments are closed.

WGN - Nieruchomości sp. z o.o., ul. Ruska 22, 50-079 Wrocław, tel. 71 377 84 00