Domy na sprzedaż

Magda poziomOfert willi i rezydencji jest na rynku nieruchomości całkiem dużo. Z racji tego, że nieruchomości takie charakteryzuje duża powierzchnia, nie są one tak popularne jak zwykłe domy i mieszkania. Wille oraz rezydencje stwarzają jednak wiele możliwości adaptacji. Mogą służyć zarówno jako zwykłe miejsce do zamieszkania, np. dla rodziny potrzebującej przestrzeni, jak i stanowić źródło dochodu, jako duże biuro albo placówka.

Wille i rezydencje to budynki przeznaczone głównie dla rodzin dużych, wielopokoleniowych, które chcą mieszkać pod jednym dachem. Ich duża powierzchnia zapewnia lokatorom poczucie prywatności, co jest rzeczą niezwykle ważną w przypadku kilku domowników. Nieruchomości takie stanowią również doskonałą alternatywę dla ludzi myślących o biznesie, którzy chcieliby kupić lub wynająć tego typu duży dom na cele komercyjne.

Imponująca powierzchnia, wiele pomieszczeń oraz podpiwniczenia stwarzają bowiem wiele możliwości prowadzenia w nich działalności gospodarczych. Wille i rezydencje mogą służyć jako siedziby dużych firm, jak również placówki, na przykład jako prywatne przedszkole, przychodnie, gabinety lekarskie itd.
Niezależnie jednak od tego, czy ma to być dom prywatny, czy siedziba firmy, warto przyjrzeć się cenom willi i rezydencji. Postanowiliśmy zweryfikować i zaprezentować je na podstawie przykładów ofert dostępnych w ramach WGN dla województwa dolnośląskiego.

W miejscowości Szczawno-Zdrój do nabycia jest willa o powierzchni 240 m2, usytuowana na działce o powierzchni 843 m2. Działka ta jest zagospodarowana, porośnięta licznymi drzewami i krzewami, które stanowią malowniczą ozdobę willi w okresie wiosenno-letnim. Dwupiętrowa willa ma podpiwniczony garaż, kotłownię z suszarnią i pomieszczenie gospodarcze. Kwota, za jaką można stać się jej właścicielem wynosi 999.000 PLN.

Kolejną propozycją jest willa we Wrocławiu, zlokalizowana w dzielnicy Biskupin. Ekskluzywny dom ma powierzchnię 271 m2 i stoi na działce o powierzchni 623 m2. Na dwóch kondygnacjach rozmieszczonych jest 7 pokoi, z czego z jeden z nich prowadzi na taras o powierzchni aż 70 m2. W części podpiwniczonej są pomieszczenia gospodarcze oraz garaż z dwoma miejscami parkingowymi. Sprzedający oferuje zapłaty w kwocie 1.565.000 PLN.

ID-100137109

Willa w Kudowie-Zdroju, to nowa, dwukondygnacyjna nieruchomość o powierzchni 250 m2. Budynek znajduje się w centralnej części działki, która ma powierzchnię 1.533 m2. Widok na malowniczy ogród zapewnia duży taras. W willi znajduje się 5 pokoi, 2 łazienki, kuchnia i pomieszczenia gospodarcze. Natomiast w części piwnicznej zlokalizowany jest garaż. Willa została wystawiona na sprzedaż za 819.000 PLN.

Jeśli interesuje nas zakup prawdziwej rezydencji, to powinniśmy zwrócić uwagę na propozycję rezydencji zlokalizowanej w Miliczu. Jest to nieruchomość o powierzchni 535 m2, do której przynależy działka o dużej powierzchni, bo aż 2 hektarów. Posiadłość ogrodzona jest murem z sześcioma bramami wjazdowymi. Wewnątrz rezydencji znajduje się 8 dużych pokoi oraz pomieszczenia gospodarcze. Piwnice mają łączną powierzchnię aż 125 m2, co stwarza duże możliwości adaptacyjne. Cena tej niesamowitej rezydencji wynosi 1.150.000 PLN.

Ostatnim przykładem jest rezydencja usytuowana we Wrocławiu. Jej powierzchnia całkowita to prawie 814 m2, natomiast powierzchnia działki, na której się znajduje, to 1.931 m2. Rezydencja spełnia wymagania pod działalność pensjonatową. Przed nieruchomością znajduje się garaż na 4 samochody, oraz parking na około 20 pojazdów. W rezydencji znajdują się: 34 pomieszczenia, 16 łazienek i 5 toalet. Dodatkowo budynek został wyposażony w 2 sale konferencyjne. Rezydencja objęta jest całodobową ochroną monitoringową. Jej właściciel życzy sobie zapłaty w kwocie 4.750.000 PLN.

Jak widać oferty willi i rezydencji, które dostępne na rynku, dają naprawdę spory wybór. Można względnie swobodnie dopasować swoje możliwości finansowe do poszukiwanej nieruchomości. Niemniej jednak, o ile województwo dolnośląskie oferuje cały przekrój atrakcyjnych ofert, o tyle jednak odszukanie odpowiedniej dla siebie willi lub rezydencji, znajdującej się w konkretnym miejscu, może wymagać dłuższych poszukiwań.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Comments are closed.

WGN - Nieruchomości sp. z o.o., ul. Ruska 22, 50-079 Wrocław, tel. 71 377 84 00