Domy na sprzedaż

Rozpoczęcie prowadzenia działalności jest co do zasady proste – złożyć odpowiednie dokumenty, zaopatrzyć się w sprzęt potrzebny do realizacji zleceń oraz … oraz wynająć czy zakupić nieruchomość komercyjną lub lokal, aby mieć miejsce i możliwość do rozwoju firmy. Co jest lepsze?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który wybór będzie złotym strzałem. Znalezienie idealnej nieruchomości do prowadzenia działalności nie jest łatwą sprawą.

Poszukiwanie miejsca rozpoczyna się od określenia jego charakteru, związanego z rodzajem prowadzonej działalności, czy są to usługi, sprzedaż czy może konieczna jest hala lub magazyn, aby składować materiały.
Dodatkowo powierzchnia, jaką potrzebuje inwestor, bo nie każdy metraż będzie odpowiedni i wystarczający.

To czy nieruchomość komercyjną warto będzie zakupić na własność decyduje przede wszystkim zasobność portfela inwestora lub jego zdolność do zaciągnięcia kredytu, bez tego nie ma możliwości rozważać nawet tej opcji.

Biznes, który może nie wypalić? Każdy początkujący przedsiębiorca zadaje sobie to pytanie: „A co się stanie, kiedy działalność nie przyniesie zysków?” to skłania do nie podejmowania ogromnych kroków, a jedynie wynająć nieruchomość. Spowoduje to wydania mniejszego nakładu pieniężnego, w przypadku potknięcia się można wypowiedzieć umowę najmu, to nie spowoduje ogromnych zadłużeń i kolokwialnie mówiąc inwestor ma „problem z głowy” w kwestii nieruchomości na cele prowadzenia działalności gospodarczej.

Obecnie na rynku jest bardzo dużo nieruchomości komercyjnych na sprzedaż i tyle samo nieruchomości komercyjnych na wynajem. Ten wachlarz ofert i możliwości daje poczucie wyboru i możliwości negocjacji cen.

Dalej rozważasz, czy lepiej wynająć nieruchomość czy ją zakupić? Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: http://www.propertyjournal.pl/
A może już szukasz odpowiednich ofert nieruchomości?
Zajrzyj na stronę: https://wgn.pl/sprzedaz/komercyjne/

Comments are closed.

WGN - Nieruchomości sp. z o.o., ul. Ruska 22, 50-079 Wrocław, tel. 71 377 84 00